Auawa, akatwa viungo

Auawa, akatwa viungo

30 June 2019 Sunday 12:59
Auawa, akatwa viungo

Na mwandishi wetu, Kahama
MTU asiyefahamika amekutwa amekufa huku viungo vyake vikiwa vimeondolewa ikiwemo kukatwa kiuno.

Kamanda wa Polisi mkoa wa Shinyanga Kamishna Msaidizi (ACP) Richard Abwao, amesema tukio hilo lilitokea katika kitongoji cha Nunga, Kata ya Ngogwa wilayani Kahama baada ya wananchi kuukuta mwili huo ukitoa harufu, huku  mkono, sehemu za siri na miguu vikiwa vimeondolewa na watu wasiojulikana.

"Baada ya wauaji kutekeleza tukio hilo, mwili huo waliusambaratisha kwa kuukata vipande vipande na kubakiza kichwa, mkono mmoja na kifua, huku viungo vingine kuanzia kiuno na miguu yake na mkono walitoweka navyo kwa lengo wanalofahamu wao,'' amesema.

Amesema Polisi wanaendesha msako  kuwabaini watuhumiwa wa mauaji hayo.

Tukio hilo limezua taharuki miongoni mwa wananchi  wilayani humo

Comments
Avatar
Your Name
Post a Comment
Characters Left:
Your comment has been forwarded to the administrator for approval.×
<strong>Warning!</strong> Will constitute a criminal offense, illegal, threatening, offensive, insulting and swearing, derogatory, defamatory, vulgar, pornographic, indecent, personality rights, damaging or similar nature in the nature of all kinds of financial content, legal, criminal and administrative responsibility for the content of the sender member / members are belong.
Avatar
cheng 2019-07-01 11:52:12

I want to thank an awesome medical Doctor in the person of Dr Anthony Gomina, who has made my family proud in trust and urgency, he bought off one of
my kidneys for his patient with awesome amount of money in dollars, after many doctors have scammed me, i came across his email address on the internet as
published by one Dr Anthony patient, thanking him and telling the world on how he came to their rescue financially as a result of buying their kidneys without stress, i quickly applied via the email and in less than a week i met all the requirements, and my half money was like a dream when it came into my bank account before the transplant.
I urge you to contact Doctor Anthony Gomina for your financial awesomeness to come through like mine few months ago. I promised to do this when i eventually scale through and email.
You can contact Dr.Anthony Gomina
Telephone Whatsapp no: +917353349675.
I am Cheng, from Singapore.